sidebar

קריאה לחקור שוב את רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל


2/12/2012

וויליאם בוזדיאק, מומחה אמריקני בעל שם, איש הזיהוי הפלילי של ה- F.B.I  האמריקאי, שכתב את ספרי היסוד בתחום השוואת טביעות נעליים, הגיע לאחרונה לארץ.

לעניין טביעות הנעליים, שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה ז"ל, קובע המומחה האמריקני, שהוא המומחה המוביל בעולם בתחום זה, כי לא רק שלא ניתן לקבוע כי מדובר בטביעת הנעל של זדורוב, אלא כי לא ניתן לקבוע כי מדובר בטביעת נעל !!!

ההתפתחות הדרמטית בפרשת ערעורו של רומן זדורוב, מי שהורשע כרוצח של הילדה תאיר ראדה ז"ל, מחזירה אותנו אחורה לקריאתנו לפתיחת תיק החקירה ולמיצוי כיווני החקירה, לפיהם הרוצח עדיין מסתובב חופשי !

בזמנו לא הסתפקנו בקריאה ובפניות אותן שיגרנו אל הגורמים המוסמכים, אלא אף פנינו לבג"צ בעתירה לפתיחת תיק חקירת הילדה תאיר ראדה ז"ל.

ואולם בג"צ דחה את העתירה לפתיחת החקירה מחדש.
זאת, למרות שצירפנו לעתירתנו שלל הוכחות, נחרצות, לפיהן זדורוב אינו הרוצח, ובכלל כך הוכיחו, שטביעת הנעל שנמצאה בזירה אינה של זדורוב.

והנה, בימים אלה הוגשה לבית המשפט העליון חוות דעת של מומחה ה- אף.בי.אי. האמריקני, החוזר על טענותינו לענין טביעת הנעל שיוחסה לזדורוב.

ממש כפי שטענו כל העת – רוצחי תאיר ראדה חופשיים !

תחילתה   של   פרשה   בעתירה ל- בג"צ, אשר הגשנו, ביום 22/2/2011,
בשמם של   המהנדס   דורון   בלדינגר ,   ובשמו   של   ד"ר   חיים   סדובסקי .

לטענתנו, יש בנמצא ראיות מזירת הרצח, המלמדות על   מעורבות   בני   נוער   ברצח ,  ולמרות זאת נמנעה המשטרה לחקור ראיות אלה ולמצות את חקירת   בני   הנוער   ומידת   מעורבותם   ברצח   הילדה .

מעבר לממצאים ביולוגים המלמדים על מעורבות אחרים, שאינם רומן זדורוב, בביצוע הרצח, יש בידי המשטרה שלל עדויות, של נערים ונערות,  הקושרים   בני   נוער מסויימים   לרצח ,  מעוררים חשד כבד לתיאום גירסאות, ואפילו מספקים את המניע לרצח.

בנוסף, יש בנמצא ראיות לכך, שהנרצחת הכירה היכרות מוקדמת את רוצחה.
למרות שנגד רומן זדורוב לא נמצאה ראיה מוחשית ממשית בזירת הרצח – נמנעה המשטרה לחקור את   מעורבותם   של   בני   הנוער ברצח   הילדה .

לאחר הגשת העתירה,  ביום   1/3/2011 ,   הגשנו  ל- בג"צ ,   בשמם   של המהנדס   דורון   בלדינגר   וד"ר   חיים   סדובסקי ,   בקשה   לצירוף   ממצא   נוסף  לעתירה .

מסתבר, כי לאחר הגשת העתירה ל-בג"צ, התקבלו מאות תגובות, וכן מידע רב, לענין מעורבותם הלכאורית של בני נוער ברציחתה של הילדה.

לאחר   הגשת   העתירה ,   עלה   בידינו   לאתר את   נהג   המונית   שאסף   במוניתו ,   מקצרין ,   מיד   לאחר   זמן   ביצוע   רצח   הילדה , שלושה   נערים ,   אשר   אף   משטרת   ישראל   עצמה   חשדה ,  כי   קשורים   לרצח    הילדה .
במהלך   השיחה   שהתקיימה   לראשונה   עם   נהג   המונית   ביום   28/2/2011 ,   הסתבר , לראשונה ,   כי   משטרת   ישראל   נמנעה   מלחקור   שלושה   נערים   שנחשדו   על   ידה כמעורבים   ברצח ,   וזאת   למרות   עדותו   המפורשת   של   נהג   המונית .

למרות   שהסתבר ,  כי   שלושת   הנערים אותם   "איתרה"   המשטרה   אינם (!!!)   שלושת   הנערים   שהסיע   נהג   המונית ,
זנחה   המשטרה   כיוון   חקירה   זה ,   ונמנעה   מלתור   אחר   שלושת   הנערים ה"אמיתיים"      הם   הנערים   שהסיע   נהג   המונית .

כפי   שמדגישים   העותרים ,   טענת   המשטרה ,  כאילו   זיהה   נהג   המונית   את בני   הנוער   אותם   הסיע   במסדר   זיהוי      אינה   נכונה   עובדתית !
לא   זו   בלבד   שנהג   המונית   לא   זיהה   את   הנערים   (ה"לא נכונים")   אותם "תפסה"   המשטרה ,   אלא   אף נהג   המונית   התעקש   להודיע ,   פעם   אחר   פעם,   כי   חד   משמעית  -  אין   הם   הנערים   אותם   הסיע .

בבקשה שהגשנו ל-בג"צ, ציינו כי כבר בראיון שנערך סמוך לרצח, על ידי   חדשות   "ערוץ   10"  בטלוויזיה ,   בהנחיית   מיקי   חיימוביץ' ויעקב   איילון , הודיע נהג המונית, כי שלושת הנערים שהציגה בפניו המשטרה – אינם שלושת הנערים אותם הסיע !

בכתבת החדשות האמורה, ששידר  "ערוץ  10"  כאמור, צוטט קצין בכיר במשטרה הקורא לפתוח מחדש את חקירת רצח הילדה, לאור הסדקים והשברים הרבים בחקירה שבוצעה. 

מצ"ב הלינק:        
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=452084

כך,  בבקשה   המצטרפת   לעתירתנו  טענו,   כי למרות -

¯       כתמי   דם   במקום   בו   עלו   שלושת   הנערים   למונית ,

¯       חולצה   מוכתמת   בדם ,  במקום   בו   הוריד   נהג   המונית   את  
הנער   הנסער ,

¯       נער   האוחז   ראשו   בשתי   ידיו   ומקונן   " מה   עשיתי ?   מה עשיתי " ,

¯       שני   נערים   המהסים   אותו :   " הכל   מאחורינו ,   שתוק ! " ,

¯       נהג   מונית   המוסר   עדות   מפורטת   על   כל   אלה   ומעיד
 " הרגשתי שמשהו   לא   בסדר " ,

¯       נהג   מונית   שטוען ,  בתוקף ,  כי   שלושת   הנערים ,  אותם 
 " מצאה "  המשטרה      אינם   הנערים   שהסיע ,  (וכמובן   נמצא ,  כי   הללו   כלל   אינם   קשורים   לרצח) ,

¯       נהג   מונית   שטוען ,   כי   למרות   שחזר   והודיע   למשטרה ,  כי   הנערים שהעמידה   מולו   לזיהוי    אינם   הנערים   שהסיע ,   התעלמה המשטרה   מדבריו   ( " הרגשתי   שהפור  נפל " ) ,


ולמרות   זאת    המשטרה   מסרבת   לחקור ,  וטוענת ,  בסתמיות   וללא   כל ביסוס ,   כי   " חקרה   עד   תום " .

היפנינו  לשלל  ראיות  המחזקות  את  הנטען  בעתירתנו :

1.      ממצאים    בענין   נערה ,  שקשרה   עצמה   לזירת   הרצח ,  המאשרת   את הממצאים   בדבר   הסכסוך   החברתי   הקשה ,  עד   כדי   חרם ,  בו   היתה   נתונה תאיר  ז"ל.  אותה   נערה   אף   ניסתה   להזהיר   ולהניא   מפני   חקירת   הענין .

2.      ממצאים      בענין   מקרי   אלימות   קשים   נוספים   בבית   הספר ,  בתקופה שקדמה   לרצח ,  וכמו   כן   פעולות   ההשתקה   והטיוח   שבוצעו   מצד   גורמים במועצת   קצרין .

הממצאים מלמדים, כי להורי התלמידים בבית הספר היה ברור מאוד, כי רצח הילדה האומללה היה אירוע שיא, לאחר רצף קשה של מעשי אלימות. לענין זה מפנים העותרים, בין היתר לפרוטוקולים של ישיבות שקיימו הגורמים המוסמכים בעיר קצרין.

3.      ממצא   חדש   בעניין   חוות   הדעת   שהגישה   המאשימה   לענין   סוליית   הנעל ,   על סמכה   הורשע   זדורוב .

המאשימה הסתמכה על עקבת נעל, שלכאורה בוצע בה מעשה בידוי ראיות, למרות שבה בשעה מצויות בזירת הרצח מספר עקבות נעלים ברורות, טבולות בדם, אותן לא טרחה משטרת ישראל לבדוק, קל וחומר לא טרחה להשוות לנעלי חשודים פוטנציאליים, אשר קשרו עצמם לזירת הרצח, ושמותיהם מפורטים בעתירה.

בזירת הרצח   אין   בנמצא עקבות נעלים של המורשע ברצח, אבל כן  יש  בנמצא עקבות נעלים זרות אחרות, ברורות ביותר, ובמידות נעליים קטנות. כל אלה – מצויים בידי משטרת ישראל עצמה, ובכל זאת נמנעה מלחוקרן.

4.      עדות   מצולמת   של   נערה   נוספת ,   המעידה   על   כך   שהיא   יודעת   עובדות מסויימות   על   הרצח .
זאת ,  אף   מעבר   לעדותה   של   הנערה   הקודמת ,  הנזכרת   בעתירה ,  שהעידה , בריש   גלי ,  כי   הינה   יודעת   פרטים   בנוגע   לזהות   הרוצחים .

אין ספק, כי בני נוער יודעים עובדות, הקשורות לרצח, ובכל זאת לא נחקרו הללו על ידי משטרת ישראל באשר לעובדות הידועות להם.כאמור ,  דחה  בג"צ  את  עתירתנו.

לעת  הזו ,  כאשר  יש בנמצא  חוות  דעת  של  מומחה  בעל  שם  עולמי , החוזר  על  טענות  שהועלו  על  ידינו  כבר  לפני  כשנה  – אולי  תישמע  קריאתנו  לחפש  אחר רוצחיה  האמיתיים  של  הילדה  תאיר  ראדה  ז"ל .